Sztuka pieczenia

Praktyczny prezent dla babci – 10 najlepszych pomysłów

Praktyczny prezent dla babci

Nasze babcie z pewnością zasługują na to, żeby obdarować je prezentem za codzienny trud, troskę i serce włożone w wychowanie dzieci i wnucząt.

Proponujemy wybrać praktyczny prezent dla babci z pomysłów zamieszczonych na liście prezentów. Z takiego prezentu ucieszy sie każda babcia, bo każda z propozycji jest przydatna na co dzień.

1. Prodiż elektryczny
praktyczny prezent dla baci
Prodiż – Praktyczny prezent dla babci

Każda babcia będzie potrafiła wyczarować z prodiża pyszne ciasta, mięsa i zapiekanki. Prodiż jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy włączyć i już… przez szybkę w pokrywie wszystko widać jak się piecze. Potrawy przyrządzane w prodiżu zawsze się udają, mięsa są soczyste z chrupiącą skórką, a ciasta wyrośnięte i bez zakalca. Wiele pań domu ma przepisy na potrawy z prodiża. Można się nimi wymieniać na facebooku na profilu „Sztuka pieczenia”. Prodiż przyda się absolutnie w każdej kuchni. Prodiż to praktyczny prezent dla babci. Miło będzie spędzić czas z babcią przy herbacie i cieście drożdżowym.

2. Ciśnieniomierz

Najbardziej praktyczny to ten nadgarstkowy. Prosty do założenia, poręczny, nie zajmuje wiele miejsca. Zwykle wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD. Cyfry na ekranie są wyraźne i czytelne, dlatego też wynik może zostać odczytany przez osoby starsze mające problemy ze wzrokiem. Ciśnieniomierz oprócz mierzenia ciśnienia, wskazuje także wartość pulsu. Niektóre modele wyposażone są w detektor nieregularnej pracy serca. Jeśli ostrzeżenie pojawi się kilkukrotnie należy skonsultować się ze swoim lekarzem. To duże ułatwienie dla osób starszych.

3. Mata masująca

Matę masującą można dobrać na każdy typ fotela. Występuje z funkcją ogrzewania, masażem wałkującym, punktowym oraz wibracyjnym. Mata pozwoli zrelaksować się usuwając ból, napięcie i zmęczenie. Ten praktyczny prezent dla babci pomoże usprawnić ciało i wpłynie na dobre samopoczucie.

4. Masujący ogrzewacz stóp

W chłodniejsze dni i wieczory nasze babcie często mają zmarznięte stopy. Masujący ogrzewacz do stóp delikatnie masuje i rozgrzewa stopy, łagodząc uczucie dyskomfortu wywołane przez napięcie mięśniowe, przynosząc ulgę obolałym miejscom oraz poprawiając krążenie krwi w zaledwie kilka minut. Łagodzi objawy artretyzmu. Ogrzewacz można używać czytając książkę czy oglądając telewizję. To bardzo praktyczny prezent.

5. Koc elektryczny

Koc elektryczny to niezastąpiona rzecz przy schorzeniach reumatycznych, czy po prostu podczas zimnych dni. Praktyczny prezent dla babci powinien posiadać automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa oraz odpinany przewód zasilający. Najlepsze modele koca zawierają programator z pięcioma stopniami temperatury. Programowanie odbywa się za pomocą pilota. Użytkowanie koca z pewnością uprzyjemni czas babci.

6. Waga łazienkowa

Waga, to praktyczny prezent dla babci, który powinna mieć – bezdyskusyjnie. Bez wagi łazienkowej bardzo trudno jest wychwycić wszelkie zmiany i wahania, a w tej kwestii lepiej reagować natychmiast. Babcia nie będzie musiała odwiedzać przychodnię rejonową żeby skontrolować swoją wagę. Wśród wag wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje –wagi mechaniczne oraz obecnie bardzo popularne ze względu na funkcjonalność wagi elektroniczne. Bez względu na model, waga nie zajmuje wiele miejsca.

7. Oczyszczacz powietrza

Starsze osoby większość czasu spędzają w domu. Zanieczyszczone powietrze (kurz, bakterie, pyłki, sierść) wpływa na pogorszenie zdrowia – infekcje dróg oddechowych, astma, problemy z koncentracją. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza. To nieskomplikowane urządzenia z wentylatorem i układami filtrów. Na rynku mamy szeroki wybór różnych urządzeń w różnych cenach. Z pewnością pozwoli to wybrać dla babci prezent na miarę naszych możliwości.

8. Czajnik elektryczny

Czajnik elektryczny to codziennie używane urządzenie w wielu domach. Czajniki szybko zagotowują wodę zużywając niewiele prądu. To praktyczny prezent dla babci ze względu na wygodę podczas użytkowania. Widoczny poziom wody w czajniku pozwala na wlanie pożądanej ilości. Automatyczny wyłącznik po zagotowaniu wody gwarantuje bezpieczeństwo. Duży asortyment modeli pozwala wybrać taki, który będzie pięknie wyglądał w kuchni babci.

9. Telefon z dużym wyświetlaczem

Telefon z dużym wyświetlaczem i dużą klawiaturą będzie odpowiednim modelem dla starszej osoby, która często ma już słaby wzrok i dłonie nie tak sprawne manualnie jak w młodości. Rozmowy z bliskimi osobami i znajomymi nie tylko umilą każdy dzień, taki prezent dla babci da poczucie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia.

10. Latarka

To bardzo praktyczny i przydatny prezent dla babci. Wielu babciom sprawia kłopot odczytanie stanu liczników np. wody czy prądu, które często mieszczą się w ciemnych szafkach lub wnękach. Niektóre drobne przedmioty robią jej psikusa i wpadają pod szafkę czy pod łóżko. Przy pomocy latarki nic nie zginie. Babci przyda się taki prezent.

Mam nadzieję, że lista 10 praktycznych prezentów dla babci pomoże Wam zdecydować, jak pomóc i zarazem uprzyjemnić babci codzienne dni. Choć wiem, że najlepszym prezentem dla babci będzie poświęcenie jej swojego wolnego czasu, odwiedzenie jej i porozmawianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *